#2016-09-27 01:07:29 

Trzygłów

Użytkownik

Siema! Tak ostatnio się słyszy, że jakiś tam instytut „wydrukował” nogę dla dziecka, czy tam rękę dla kogoś innego. Zastanawiam się, jak daleko to się jeszcze posunie? Tj nie to, że to jest złe, czy coś, tylko czy to rzeczywiście jest funkcjonalne, chyba najbardziej to mnie interesuj e:P
#2016-09-27 01:31:19 

Zoltan2

Użytkownik

O stary… druk 3d to myślę jest w ogóle przyszłość fabryk. Niebawem już nie trzeba będzie molochów, gdzie są ciężkie maszyny, tylko będą hale, gdzie jest powiedzmy kilkadziesiąt takich drukarek i będą drukować poszczególne komponenty danego produktu. Bo jak na przykład sobie wejdziesz tutaj: 3dphoenix.pl/medycyna.html, to się przeonasz, jak dużo medycyna zawdzięcza już temu rozwiązaniu.
#2016-09-27 01:49:29 

Trzygłów

Użytkownik

Jakoś nie widzę tego w codziennym wykorzystaniu, szczerze powiedziawszy…
#2016-09-27 04:07:59 

Cudotwórca

Użytkownik

Oj kolego, to się grubo mylisz, bo drukowanie 3d sls to już jest poważna konkurencja dla klasycznej produkcji. Wystarczy powiedzieć, że za pomocą tej techniki można stworzyć pojemniki na żywność, dodatkowo jest to technologia tańsza, niż klasyczna produkcja, dzięki czemu można szybko zauważyć zyski. To już tak około 20-30 lat trwa. Być może sam używasz przedmiotów, które pochodzą z tego typu produkcji, a nawet o tym nie wiesz :)
#2016-09-27 05:30:21 

Masta

Użytkownik

Zgadza się, a jak się ma jeszcze dobry program do modelowania, to z taką drukarką można zrobić istne cuda, naprawdę :) I co najważniejsze. Być może jak słyszałeś o tym, że ktoś komuś tę nogę wydrukował, to wydawało Ci się to takie pewnie… tandetne. Tymczasem z filamentów można zrobić istne cuda. Np. o ile wiem, to jeden dzieciak, który stracił rekę dostał wydrukowaną protezę w kształcie przedramienia jednego z jego ulubionych przedramion (nie pamiętam tylko którego, ale jak poszukasz po sieci, to na pewno się dowisz).
#2016-09-27 08:22:45 

Cudotwórca

Użytkownik

Już też nie mówiąc o tym, że dzięki w ogóle najnowszym odkryciom, np. drukowi sis, możliwa się najprawdopodobniej stanie obróbka żelaza za pomocą takich drukarek. Już teraz ze zwykłymi filamentami starano się wytworzyć np. broń, a co będzie, jak już metal tak będzie obrabiany? Szał! :)
#2016-09-27 09:38:26 

Trzygłów

Użytkownik

Nie powiem… zatkało mnie. Może i rzeczywiście to jest przyszłość?
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015