#2016-09-27 03:55:28 

Sinoka

Użytkownik

Mam pytanie, jak często teraz przeprowadza sie badania dla kierowców. Czy w Warszawie są jakieś firmy, które mogłyby z dojazdem zorganizować takie badania dla pracowników?
#2016-09-27 06:00:34 

Mistral

Użytkownik

Przepisy są różne odnośnie różnych kategorii prawa jazdy, ale też pojazdów czy maszyn, jakie sie będzie prowadzić. Generalnie w Warszawie badania psychologiczne kierowców zrobisz praktycznie od ręki, bo jest sporo firm, które sie w tym specjalizują z racji dużego zapotrzebowania.
#2016-09-27 07:23:31 

Sinoka

Użytkownik

Mi chodzi akurat o zawodowych kierowców od tak zwanego przewozu drogowego. Jakie są aktualne obowiązujące regulacje prawne.
#2016-09-27 07:40:37 

Blikon

Użytkownik

Ja niedawno szukałem badań dla kierowcy w Warszawie i na stronie znalazłem informacje, że w przypadku przewozu drogowego jest to 5-letnia przerwa pomiędzy badaniami, jeśli chodzi o osoby do sześćdziesiątego roku życia. Potem trzeba robić częściej, co 30 miesięcy.
#2016-09-27 10:07:26 

Sinoka

Użytkownik

Ok, dziękuję za informacje.
#2016-09-27 10:46:03 

Zachariasz

Użytkownik

Też znalazłem te odstępy czasowe, co są podane wyżej, ale doradzam jeszcze sprawdzenie bezpośrednio w ustawie, bo z tego co sie orientuje to jest tak, jak napisał ktoś wyżej, to znaczy prawie na każdy pojazd trzeba mieć nowe. Badania same w sobie się nie różnią, jednak zaświadczenia trzeba mieć. Lepiej się upewnić, czy nie ma jakiś osobnych przepisów na konkretny typ pojazdu. W polsce wszystko możliwe jest. Gdzieś słyszałem, że mamy największą ilość nowowprowadzanych regulacji prawnych w Europie.
#2016-09-27 11:39:56 

Sinoka

Użytkownik

Jasne, dzięki, zwrócę na to uwagę również.
#2016-09-27 12:33:09 

ochroniarz

Użytkownik

Zgadza się. Na przykład inaczej jest w przypadku sprzętu, jaki pracuje na budowach. Ja już miałem zrobione wcześniej badanie pod kategorie C, ale i tak musiałem robić nowe na sprzęt, do nowej pracy. Pracodawca mi nawet pokazał wtedy jakiś konkretny przepis z którego to wynika, bo też sie dziwiłem. Oczywiście, było tak jak piszecie, samo badanie praktycznie takie samo. Troche się różniło, ale to chyba tylko dlatego, że robiłem w innym miejscu, niż wcześniej. No cóż, papierologia rządzi tym krajem, to wiadomo nie od dzisiaj :(. Jeśli chodzi o czas trwania, to było jakieś 45 maksymalnie.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015