#2017-07-13 02:48:20 

Piramidka

Użytkownik

Hej kochani! Jestem młódą i myślę dość przedsiębiorczą kobietą, która chce ruszyć z własną działalnością gospodarczą :) Rzecz w tym, że nie wiem za bardzo, jaką formę działalności gospodarczej wybrać. Mianowicie… mam możliwość współpracy z jedną znajomą, wówczas wiadomo… postawiłabym na spółkę, ale z drugiej strony jedna przyjaciółka mi to odradziła, bo sama była w spółce osobowej ze swoją koleżanką i skończyło się na tym, że się strasznie szarpały o kasę, kiedy ich firma się rozpadała. Jest jeszcze oczywiście indywidualna działlanośc gospodarcza. Przewiduje, że tu pewnie byłoby ciężej, prawda? Ale z drugiej strony to jest całkowite bycie sobie panem… Dlatego też potrzebuję pomocy prawnika, który będzie porafił mi doradzić, co lepiej zrobić, a też i który będzie mógł mi pomóc na późniejszych etapach.
#2017-07-13 04:20:27 

Cudotwórca

Użytkownik

To ja mam inną propozycję. Znajdź wśród swoich znajomych jakiegoś adwokata i najlepiej z nim wejdź w spółkę :] wtedy przynajmniej będziecie mieli ograne wszystkie tematy, a on będzie się zajmował prawnymi formalnościami.
#2017-07-13 06:06:55 

Liza

Użytkownik

Przeczytałeś dkładnie, co dziewczyna pisała? Ona sama nie wie, jaką formułe przyjąć swojej działalności, a Ty jej mówisz o spółce :P
#2017-07-13 07:51:11 

Cudotwórca

Użytkownik

Bo ja osobiście, choć prawnikiem, ani przedsiębiorcą nie jestem, uważam, że spółka jest najlepszym rozwiązaniem. Studiowałem administrację i na tym polu co nieco wiem jednak.
#2017-07-13 09:57:54 

Liza

Użytkownik

Studiowałeś, a skończyłeś?
#2017-07-13 12:48:28 

Likwidator

Użytkownik

Uuu, chyba czuły punkt, bo kolega się przestał udzielać :D Słuchaj, myślę, że jeśli się wybierzesz do jakiegokolwiek prawnika, który zajmuje się pomocą przy sprawach gospodarczych, to Ci jakiś doradzi, co powinnaś zrobić. A jak takiego znaleźć? Najlepiej po stronie internetowej. Zobacz, ja od razu znalazłem jakiegoś adwokata z Zabrza, który działa pod tym linkiem: http://www.wojtalik.com.pl/ i ma zakładkę specjalizacje. Klinkąłem i od razu mi się wyświetliło, że też zajmuje się sprawami gospodarczymi. Oprócz windykacji, pomaga właśnie przy wyborze formy działalności, sporządzaniu umów i przy wielu innych wyzwaniach prawnych, jakie stoją przed przedsiębiorcami.
#2017-07-13 13:24:05 

Liza

Użytkownik

Pytanie jeszcze, czy to jest dobry prawnik, który ma rzetelną wiedzę.
#2017-07-13 14:09:28 

Likwidator

Użytkownik

No to zawsze trzeba się jakoś przekonać, ale mślę, że ktoś, kto jest adwokatem, czyli ma za sobą aplikację, raczej jest odpowiednio wykwalifikowany, żeby pomóc takim biednym zbłąkanym ludziom, jak my :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015