#2017-07-16 19:58:51 

Masta

Użytkownik

Jak samodzielnie zrobić taki lukier jak na tortach z cukierni? Czy coś takiego można gdzieś kupić gotowe? Ja robiłam już różne polewy na torty, lukrowe również, ale nie umiem uzyskać takiej jednolitej struktury. Jak to zrobić?
#2017-07-16 21:05:12 

Trzygłów

Użytkownik

w cukierniach nie uzywają do tego płynnego lukru, tylko specjalne masy cukiernicze o konsystencji plasteliny. Taką mase się rozwalkowuje na cienki placek i okładana nią tort. Nic trudnego, jak ma się juz gotowy produkt. W tym serwisie https://www.sweetpaste.pl/ znajdziesz najwazniejsze informacje o takich produktach, od razu mozesz też je sobie zamówić. Gotowe masy plastyczne do tortów ze sklepu są tanie i kolorowe, także wystarczy wybrać ten kolor który cie interesuje i po problemie. Nie musisz sama robic takiej masy.
#2017-07-16 23:57:25 

Masta

Użytkownik

zawsze te pokrywy lukrowe na gotowych tortach wydawały mi się jakos dziwnie gładkie i grube, teraz już wiem dlaczego:) dzięki za otworzenie mi oczu:) ale takie pytanie na marginesie, jak już kupię taką masę w kawałku i rozwałkuję to jak później nałożyć ją na biszkopt, żeby się z nim połączyła?
#2017-07-17 00:54:53 

Rycząca

Użytkownik

uwielbiam te masy lukrowe, dzięki nim torty wyglądają jak z bajki
#2017-07-17 03:44:22 

Trzygłów

Użytkownik

jeśli chodzi o nakladanie, to zwyczajnie potrzeba troszke treningu, warto też zaopatrzyc się w specjalne narzedzia cukiernicze do wygładzania masy cukrowej, dzięki temu jest łatwiej
#2017-07-17 04:41:50 

Sinoka

Użytkownik

Sorry, że nie do końca w temacie, ale przeglądając wymieniony wczesniej serwis trafiłam na strone https://www.sweetpaste.pl/jak-przygotowac-tort-dla-dziecka,3,5.html gdzie jest podany przepis na specyficzny tort z batoników. Czy robiłyście kiedyś taki tort? Czy ta batonikowa masa do tortu dla dzieci nie jest zbyt słodka? I jeszcze jedno pytanie, czy te ozdoby na tych babeczkach ze zdjęcia są zrobione z tej masy lukrowej, o której wczesniej pisaliście?
#2017-07-17 07:16:09 

Masta

Użytkownik

masy lukrowe zawsze są słodkie, bo to w zasadzie sam cukier, ale za to jak pieknie wyglądają:)
#2017-07-17 08:39:55 

Trzygłów

Użytkownik

Tortu, o którym piszesz nigdy nie robiłlem, ale te ozdoby ze zdjecia, to chyba rzeczywiście z lukru. Swoją drogą, w tym serwisie sweetpaste.pl masz kilka poradników, jak samodzielnie wykonac takie ozdoby. Możesz spróbowac:)
#2017-07-17 09:35:37 

Sinoka

Użytkownik

Spoko, będę próbować:)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015